Doğru mesleği arayan 85 bin aday bu testi çözdü!

Abone ol

google news logo
Giriş01 Ağustos 2016
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Doğru mesleği arayan 85 bin aday bu testi çözdü!Tercih yapmak isteyen adaylar, Üsküdar Üniversitesi Altunizade Yerleşkesi’nde devam eden Tercih ve Tanıtım Günleri’nde yoğun ilgi gösterdi. Mesleğinde henüz karar veremeyenler ise Üniversitenin sunduğu Kariyer Testi’ni uyguladı. İnternetten de ulaşılabilen Kariyer Testi’ni tercih döneminde tam 85 bin aday çözdü.

Kişinin yaşamında önemli dönemlerden biri olan üniversite ve bölüm seçimleri sağlıklı yapılmadığında kişi için telafisi mümkün olmayan kayıpları beraberinde getirebiliyor. LYS’de tercih süreci 4 Ağustos’ta sona erdi.

Üsküdar Üniversitesi, bu dönemde adaylara yol göstermek amacıyla gerçekleştirdiği tercih ve tanıtım günlerine Altunizade başta olmak üzere diğer yerleşkelerinde devam etti. Deneyimli akademik ve uzman kadrosu ile adaylara ve ailelerine kapılarını açan üniversite, meslek seçimi ile ilgili de adaylara bilgi verdi. Eğitim uzmanı-tercih danışmanı Uzm. Psk. Dan. Ece Tözeniş ve Uzm. Ahmet Alkayış öncülüğünde çok sayıda tercih danışmanı da adaylara yol gösterdi.

Kariyer Testi’ne büyük ilgi Doğru mesleği arayan 85 bin aday bu testi çözdü! 2

Üsküdar Üniversitesi, seçeceği meslek konusunda kararsız kalan adaylara kariyer testi imkânı da sundu. Adaylardan büyük ilgi gören ve internet üzerinden de yapılan Kariyer Testi’ni tercihler süresince 85 bin aday uyguladı.

“Holland Meslek Tercihi Puanlama Cetveli” olarak da bilinen Kariyer Testi, 90 sorudan oluşuyor. Adayların sorulara verdiği “hoşlanırım” ya da “hoşlanmam” yanıtı adayların kişilik tipini ortaya çıkarıyor.

“Gerçekçi”, “Araştırıcı”, “Artistik”, “Sosyal”, “Girişimci” ve “Geleneksel” olarak belirlenen tiplerin belirgin özelliklerinin öne çıktığı Kariyer Testi’nde bu tiplere uygun etkinlikler ve tipik meslekler anlatılıyor.

Kariyer Testi, seçeceği meslekle ilgili karar vermekte zorlanan adaylara ilgi duydukları alan konusunda yardımcı olmayı amaçlıyor.

Meslek seçiminde halen kararsızlık yaşayan adaylar Kariyer Testi için;
KARİYER TESTİ