Eğitimci-köşe yazarı Sait Gürsoy Üsküdar Üniversitesi'ni ziyaret etti

Abone ol

google news logo
Giriş16 Mayıs 2013
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Eğitim yazarlarının Üsküdar Üniversitesi’ni ziyaretleri sürüyor. Eski eğitimci, televizyon programcısı ve şu anda Sabah Gazetesi eğitim köşe yazarı olan Sait Gürsoy Üsküdar Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Eğitimci-köşe yazarı Sait Gürsoy Üsküdar Üniversitesi'ni ziyaret etti

Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Rektör yardımcımız Prof. Dr. İzzet Bozkurt’un birlikte ağırladığı Gürsoy ile Türkiye ve dünyadaki üniversite giriş sınav sistemleri, üniversite eğitim modellerine yönelik tespitler yapıldı,  öğrencilerin daha iyi bir üniversite hayatı geçirmesine ilişkin karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Görüşmenin ardından yerleşkeyi gezen Sait Gürsoy öğrencilerle birlikte yemekhanede yemek yedi. 

Eğitimci-köşe yazarı Sait Gürsoy Üsküdar Üniversitesi'ni ziyaret etti 2

Tematik olmamız bizi farklılaştırıyor:

Üsküdar Üniversitesi’nin Davranış Sağlığı ve Bilimlerinde Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi olma özelliğiyle dikkat çektiğini ve öğrencilerden bu yönde geri dönüşler aldığını belirten Gürsoy, özellikle mühendislik ve davranış sağlığı bilimlerinin bir arada olmasının üniversitemizi farklı kıldığını söyledi.  Prof. Dr. Tarhan ise davranış sağlığı ve bilimlerinde “düşünce teknolojisi” kavramından bahsederek bu eğitim modelinin öneminin altını çizdi.

Eğitimci-köşe yazarı Sait Gürsoy Üsküdar Üniversitesi'ni ziyaret etti 3

Bilimsel duruşumuzla öğrenciler ve akademisyenler tarafından çok ciddi bir üniversite olarak tanındığımızı ifade eden Gürsoy, özellikle yeni açılan laboratuvarlardan donanım ve mekan olarak etkilendiğini de ifade etti.

Eğitimci-köşe yazarı Sait Gürsoy Üsküdar Üniversitesi'ni ziyaret etti 4

Üsküdar Üniversitesi Abbas Güçlü ve Sadık Gültekin’den sonra eğitim dünyası ve medya sektörünün duayen isimlerinden Sait Gürsoy’u da ağırlayarak üniversitenin sunduğu multidisipliner eğitim modelini ve duruşunu anlatmaya devam etmiş oldu.