Eyüp Sultan Kaymakamlığından Aileler Üniversitede Projesine Destek!

Abone ol

google news logo
Giriş25 Ağustos 2020
Güncelleme10 Nisan 2023

Aileler Üniversitede Sosyal İnovasyon Projesine destek büyüyor. “Bilinçli Birey, Sağlıklı Aile, Güçlü Toplum” modelinin oluşturulmasını hedefleyen projenin detaylarını görüşmek üzere Proje yürütücüleri, Eyüp Sultan Kaymakamı İhsan Kara ile bir araya geldi. Kara, projenin başarıya ulaşması adına elimizden geleni yapacağız ifadelerini kullandı.

0

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan önderliğinde NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tarhan, Proje Koordinatörü Uzm. Klnk. Psk. Çiğdem Demirsoy, Proje Danışmanı Dr. Nebiye Yaşar ile Uzm. Klnk. Psk. Özgenur Taşkın ve Üsküdar Üniversitesi Medya PR Birim Yöneticisi Şaban Özdemir, Eyüp Sultan Kaymakamı İhsan Kara ile bir araya geldi. Proje yürütücüleri, Kaymakam Kara’yı projenin tüm işleyişi hakkında bilgilendirdi.

Toplantıya aynı zamanda Eyüp Sultan İlçe Milli Eğitim Müdürü Alper Asım Özer, Eyüp Sultan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İhsan Baydere, Eyüp Sultan Sosyal Hizmetler Müdürü Ebru Gazioğlu  katıldı.

Prof. Dr. Tarhan: “Ailede tazeleme programlarını da hedefliyoruz”

Prof. Dr. Nevzat Tarhan projenin amacı ile ilgili söylemlerde bulunarak; “Biz bu proje ile ailelere ve aile olacak kişilere iyi anne, iyi baba, iyi eş nasıl olunur bunu anlatmaya çalışıyoruz. Pozitif psikoloji yöntemlerini kullanarak aileye yaklaşıp ailedeki pozitif değerleri güçlendirmeye odaklanıyoruz. ABD’de aile tazeleme programları oluyor. Aile bireyleri bir araya gelerek kampa girip etkinlikler yapıyor. Biz bunu kendi ülkemizde yapmak istiyoruz.” İfadelerini kullandı.

İhsan Kara: “Projenin başarıya ulaşması konusunda elimizden geleni yapacağız”

Böyle bir projeye destek vermekten mutluluk duyacağını ifade eden Kaymakam Kara; “Eyüp Sultan olarak anlattığınız projeyi dinlemekten çok memnunuz. Aile kavramını güçlendirmek ve daha sağlam yuvalar oluşturmak için her zaman yanınızdayız ve projenin başarıya ulaşması konusunda elimizden geleni yapacağız.” Dedi.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan

 İhsan Kara’ya Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın kitaplarından oluşan aile serisini takdim edildi.