Genç sinemacıya Prof. Dr. Nevzat Tarhan’dan teşekkür

Abone ol

google news logo
Giriş08 Haziran 2017
Güncelleme10 Nisan 2023
0Genç sinemacıya Prof. Dr. Nevzat Tarhan’dan teşekkür

"Su" isimli kısa film projesi ile 14. Geleceğin Sineması Yarışması'nda “yapım desteği” almaya hak kazanan Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü ikinci sınıf öğrencisi Akif Karaosmanoğlu, Üsküdar Üniversitesi Senato üyeleri tarafından kabul edildi. Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın yönetiminde gerçekleşen senato toplantısına katılan Karaosmanoğlu, ödül kazanan filmini senato üyelerine izlettikten sonra filmin çekim süreci hakkında bilgi verdi.

Karaosmanoğlu zor şartlarda çektiklerin filmin Yrd. Doç. Dr. Can Diker’in desteğiyle önemli bir başarıya imza attığını söyledi.

Kazanılan başarıdan dolayı Akif Karaosmanoğlu'nu kutlayan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Karaosmanoğlu'na bir teşekkür belgesi ve hediyeler takdim etti.

Genç sinemacıya Prof. Dr. Nevzat Tarhan’dan teşekkür 2

Karaosmanoğlu’nun projesi Türkiye çapında sinema öğrencilerinin hayallerine bir adım daha yaklaşmalarını sağlamak amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, Beyoğlu Belediyesi ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı işbirliğiyle gerçekleştirilen 14. Geleceğin Sineması Yarışması’nda desteklenmeye hak kazanan 20 çalışmadan biri oldu.

Üsküdar Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü Aydınlatma ve Görüntü Teknikleri dersinde öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Can Diker’in danışmanlığında geliştirilen proje 3 bin TL yapım desteğine layık görüldü.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, özellikle aday öğrencilere yönelik iletişim fakültesi ve bölümlerini anlatan tanıtım filmiyle beğeni toplayan İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü 2'inci sınıf öğrencisi Çağlar Yıldırım'ı da başarılı bu çalışmasından ötürü tebrik etti, kendisine teşekkür belgesi verdi.

Genç sinemacıya Prof. Dr. Nevzat Tarhan’dan teşekkür 3