“Hayat Tercihtir” e adaylardan yoğun ilgi.

Abone ol

google news logo
Giriş31 Mart 2017
Güncelleme10 Nisan 2023
“Hayat Tercihtir” e adaylardan yoğun ilgi.

“Hayat Tercihtir” e adaylardan yoğun ilgi. 2Üniversite adaylarının rehber ve kılavuz programı ‘Hayat Tercihtir’ Eğitim ve Kariyer Fuarı kapsamında İstanbul’da aday öğrencilerle buluştu. Üsküdar Üniversitesinden Uzm. Psk. Dan. Ece Tözeniş ve Şaban Özdemir’in konuşmacı olarak katıldığı seminere aday öğrencilerin ilgisi yoğun oldu. Yaklaşık 900 öğrencinin katıldığı buluşmada yeteneğine uygun meslek, doğru üniversite seçimi ve kariyer planlaması ile sınav sisteminde ki değişiklikler gibi konular ele alındı.
 
EKET Fuarcılık Milli Eğitim Bakanlığı desteği ile 30 -31 Mart 2017 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde İstanbul Eğitim ve Kariyer Fuarı’nı gerçekleştirildi.

Bu yıl üniversite sınavlarına ilk defa girecek öğrenci adayları, yeni mezunlar, üniversite ve yüksek lisans öğrencilerinin katılım sağlayacağı fuarda iş dünyasına yeni giriş yapacak geleceğin başarılı meslek adayları, uzman isimleri dinleme fırsatı buldu.

50 binin üzerinde genç ziyaretçiyi ağırlayan fuarda Üsküdar Üniversitesi stantlarıyla da yer aldı.

Uzman isimler arasında adaylarla “Hayat Tercihtir” buluşması da gerçekleştirildi. Üsküdar Üniversitesinden Uzm. Psk. Dan. Ece Tözeniş ve Şaban Özdemir aday öğrencilerle bir araya geldi.

İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen buluşmaya yaklaşık 900 öğrenci katıldı.

Tözeniş ve Özdemir adaylara, kariyer planlama, doğru meslek ve üniversite seçimi  gibi birçok konuda önerilerde bulunurken, sınav sistemindeki değişiklikleri anlattı.