İsmail Karasu’dan “Pozitif Yaşam Becerileri” Semineri…

Abone ol

google news logo
Giriş18 Mart 2016
Güncelleme10 Nisan 2023
0

İsmail Karasu’dan “Pozitif Yaşam Becerileri” Semineri…

Üsküdar Üniversitesi Genç Yaklaşımcılar Analitik Düşünme Kulübü “Pozitif Yaşam Becerileri” başlık seminerle İsmail Karasu’yu öğrencilerle buluşturdu.

Üsküdar Üniversitesi Kulüpleri alanında önemli isimleri öğrencilerle buluşturmayı sürdürüyor. Bu kapsamda Genç Yaklaşımcılar Analitik Düşünme Kulübü “Pozitif Yaşam Becerileri” başlık seminer düzenledi.

Seminerin konuşmacısı kişisel gelişim alanında önemli çalışmalarda bulunan İsmail Karasu idi. Nermin Tarhan Konferans Salonunda gerçekleştirilen seminer Karasu’nun isteği üzerine herkesin yanında ki arkadaşına sarılması ile başladı.

Orhan Gencebay şarkılarından yola çıkan Karasu, “Batsın Bu Dünya” sonrasında da “Bir Teselli Ver” şarkısını yorumladı. Olumsuz olmanın kimseye bir şey kazandırmayacağına dikkat çeken Karasu, olaylar karşısında olumlu olmanın faydalarını anlattı. Kadınların erkeklere göre daha avantajlı olduğunun da altını çizen Karasu, bu avantajın gözyaşlarından geldiğini söyledi.

Bahanelerin insana bir şey kazandırmadığı aksine kaybedenlerin silahı olduğunu belirten Karasu öğrencilerin sorularını da cevapladı.

Programın sonunda öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren Karasu’ya İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Bacanlı plaket verdi.

İsmail Karasu’dan “Pozitif Yaşam Becerileri” Semineri… 2İsmail Karasu’dan “Pozitif Yaşam Becerileri” Semineri… 3