İstanbul trafiğinin en çok dinlenen adamı Üsküdarlı öğrencilerle buluştu

Abone ol

google news logo
Giriş15 Mayıs 2015
Güncelleme10 Nisan 2023
0

İstanbul trafiğinin en çok dinlenen adamı Üsküdarlı öğrencilerle buluştuÜsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Üniversite Kültürü Dersleri kapsamında kişilerin İstanbul trafiğini ondan dinlemeye alışkın ismini, trafik uzmanı Murat Kazanasmaz’ı öğrencileriyle buluşturdu. Öğrencilere “Dijital Radyo ve Mobil Trafik” başlıklı konuşma yapan Kazanasmaz önemli paylaşımlarda bulundu.

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Üniversite Kültürü dersleri kapsamında her hafta farklı isimleri öğrencileriyle buluşturmayı sürdürüyor.

İstanbul trafiği denince akıllara gelen isim, trafik uzmanı Murat Kazanasmaz üniversite kültürü derslerinin konuşmacısı oldu.

Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa iletişim öğrencilerinin yanı sıra akademik ve idari personel de ilgi gösterdi.

İstanbul’un çözülemeyen sorunu trafiğe dair önemli bilgiler veren Kazanasmaz toplum olarak trafikte öfke kontrolünü sağlayabilmemiz gerektiğine dikkat çekerek araç kullanıcılarının birbirlerine karşı anlayış ve saygı göstermesini hatırlattı. 

Kullanıcıdan kaynaklanan hataların İstanbul trafiğini daha da yoğunlaştırdığını belirten Kazanasmaz İstanbul’da trafiğin koyun sürüsü mantığıyla ilerlediğini söyledi. Bir araç bir yola girsin arkasından hemen diğer araçların da gittiğini kaydeden Kazanasmaz ülkemizde trafik kültürünün oluşturulmasının elzem olduğunu ifade etti.

Dijital radyo ve mobil trafik konusunda da önemli değerlendirmelerde bulunan Kazanasmaz, öğrencilerin sorularını da yanıtladı.

İstanbul trafiğinin en çok dinlenen adamı Üsküdarlı öğrencilerle buluştu 2 İstanbul trafiğinin en çok dinlenen adamı Üsküdarlı öğrencilerle buluştu 3