Kainat ve İnsanı anlatırken hem güldürdü hem de düşündürdü

Abone ol

google news logo
Giriş27 Aralık 2013
Güncelleme10 Nisan 2023

Üsküdar Üniversitesi hemen her hafta farklı anlam dünyalarından önemli isimleri öğrencileriyle buluşturmayı sürdürüyor. Gerek hazırcevaplığı gerekse iman ve Kur’an hakikatlerini anlatımda seçtiği esprili diliyle hemen herkesin sevdiği Araştırmacı-Yazar Necmi İlgen, “Kainat ve İnsan” konulu konferans için Üsküdar Üniversitesi’ndeydi.

Kainat ve İnsanı anlatırken hem güldürdü hem de düşündürdü

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, alanında önemli isimleri öğrencileriyle buluşturmayı sürdürüyor. Farklı anlam dünyalarından isimler hemen her hafta öğrencilerle bir araya geliyor.

Araştırmacı-Yazar Necmi İlgen Her Dem Ebediyat Kulübü, Tarihin Sesi Kulübü ve Çağın Vicdanı Kulübü’nün davetlisi olarak Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda düzenlenen “ Kainat ve İnsan” başlıklı konferansa konuşmacı olarak katıldı.

Kainat ve İnsanı anlatırken hem güldürdü hem de düşündürdü 2

Namı diğer adıyla Çantacı Necmi Abi olarak da bilinen İlgen, anlatımıyla herkesi etkiledi. Öğrencilerin merak ettiği tüm soruları cevaplayan İlgen, iman ve Kur'an hakikatlerini anlatımındaki esprili diliyle zaman zaman güldürdü, güldürürken de düşündürdü.

Öğrenci, akademisyenlerin yanı sıra sivillerin de katıldığı konferansta İlgen’e plaket de takdim edildi. Plaketi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zelka verdi. İlgen, konferansın sonunda uzun süre alkışlandı.