Ortadoğuyu yıllardır başkalarından dinledik, öğrendik!

Abone ol

google news logo
Giriş05 Mart 2015
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Ortadoğuyu yıllardır başkalarından dinledik, öğrendik!Üsküdar Üniversitesi önemli isimleri öğrencileriyle buluşturmayı sürdürüyor. Bu kapsamda Gazeteci Mehmet Akif Ersoy “ Ortadoğudaki Savaşın Kamera Arkası” başlıklı konferansta deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. Ortadoğuyu bugüne kadar hep başkalarından dinleyip, öğrendiğimizi söyleyen Ersoy, Ortadoğuyu artık kendi gözümüzden görebilme imkânı elde ettiğimizi kaydetti. Ersoy, televizyonda seyredilen, gazetede okunan birçok şeyin de illüzyondan ibaret olduğunu sözlerine ekledi.

Üsküdar Üniversitesi Genç Yaklaşımcılar ve Analitik Düşünme Kulübünün düzenlediği “ Ortadoğudaki Savaşın Kamera Arkası” başlıklı konferans, Nermin Tarhan Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Konferansa konuşmacı olarak uzun yıllar Ortadoğu coğrafyasında gazetecilik yapan, birçok habere imza atan, görüntüler çeken şimdi de TRT’de çalışan Mehmet Akif Ersoy katıldı.

Medya algısı üzerinde duran Ersoy bölgedeki tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

Ersoy konuşmasında ilginç örnekler de verdi. Libya’da savaşın sıcaktan dolayı hep öğleden sonra başladığını ifade eden Ersoy, Bosna’da ise savaşa 5 kahvesi için tarafların kahve arası verdiklerini kaydetti.

Filistin, Mısır, Libya ülkelerinde edindiği deneyimlerini öğrencilere aktaran Ersoy, Türkiye olarak yıllardır Ortadoğuyu başkalarından dinleyip, öğrendiklerini dile getirdi. Bugün Ortadoğuyu ülke olarak kendi gözlerimizle görme, yakından analiz etme imkânına kavuştuklarını vurgulayan Ersoy, televizyonda seyredilen, gazetede okunan birçok şeyin illüzyondan ibaret olduğunun da altını çizdi.

İlginin yoğun olduğu konferansta gazeteci Ersoy, öğrencilerin o coğrafyaya ilişkin merak ettiği soruları da cevapladı.

Konferansın sonunda konuşmacı olan Mehmet Akif Ersoy’a Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevil Atasoy Hisseden Adam Heykeli takdim etti.

Ortadoğuyu yıllardır başkalarından dinledik, öğrendik! 2 Ortadoğuyu yıllardır başkalarından dinledik, öğrendik! 3