Prof. Dr. Atasoy, genç astsubaylara “Sahnelenen Olay Yerleri” konferansı verdi.

Abone ol

google news logo
Giriş10 Mayıs 2016
Güncelleme10 Nisan 2023

Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevil Atasoy, Ankara Jandarma Okulları Komutanlığı’nda 3 bine yakın genç astsubayla bir araya geldi. “Sahnelenen Olay Yerleri” başlıklı konferansla astsubaylara seslenen Atasoy her şeyin göründüğü gibi olmadığını, bir cinayete kaza, intihar ya da doğal ölüm süsü verilebileceğini söyledi.

Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sevil Atasoy, Ankara Beytepe’deki Jandarma Okullar Komutanlığı’nda astsubaylarla bir araya geldi. Atasoy; “Sahnelenen Olay Yerleri” adlı konferans verdi.

Konferansı video aktarım yoluyla izleyenler ile birlikte üç bine yakın genç astsubay adayına hitap eden ve hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığına dikkat çeken Prof. Atasoy, bir cinayete kaza, intihar ya da doğal ölüm süsü verilebileceğini, intiharın cinayet sanılabileceğini örnekleriyle açıkladı.

İlgi ile izlenen konferanstan önce Atasoy, Jandarma Kriminal Laboratuvarının Daire Başkanı ve dokuz farklı uzmanlık alanının yöneticisi ile birlikte ülkemizde adli bilimler eğitiminin nasıl olması gerektiğine ilişkin görüş alış verişinde bulundu.

Atasoy ve beraberindekiler Üsküdar Üniversitesi Adli Bilimler Enstitüsü ile işbirliği olanakları üzerinde görüştü.

Prof. Dr. Atasoy, genç astsubaylara “Sahnelenen Olay Yerleri” konferansı verdi.Prof. Dr. Atasoy, genç astsubaylara “Sahnelenen Olay Yerleri” konferansı verdi. 2