Prof. Dr. Hilmi Sabuncu için Üsküdar Üniversitesi’nde tören düzenlendi

Abone ol

google news logo
Giriş06 Kasım 2013
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayata veda eden Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, İş Sağlığı ve Güvenliği Bölüm Başkanı, Prof. Dr. Hilmi Sabuncu için Üsküdar Üniversitesi’nde tören düzenlendi. Akademik, idari ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen törene Sabuncu’nun eşi ve çocukları da katıldı.

Prof. Dr. Hilmi Sabuncu için Üsküdar Üniversitesi’nde tören düzenlendi

Türk eğitim sistemine yaptığı katkılarıyla her zaman saygıyla anılacak Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, İş Sağlığı ve Güvenliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hilmi Sabuncu için Üsküdar Üniversitesi Kuzey Yerleşkesinde bir tören düzenlendi.

Prof. Dr. Hilmi Sabuncu için Üsküdar Üniversitesi’nde tören düzenlendi 2

Törene Üsküdar Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Furkan Tarhan, Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Genel Sekreter Selçuk Uysaler, Rektör Yardımcıları, akademisyenler ile idari personelin yanı sıra Sabuncu’nun eşi ile çocukları katıldı. Sabuncu’yu törende öğrencileri de yalnız bırakmadı.

Prof. Dr. Hilmi Sabuncu için Üsküdar Üniversitesi’nde tören düzenlendi 3

Duayla uğurlanan törende Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan yaptığı konuşmada:

Hocaların Hocasıydı…

“Hayat maalesef hep planlandığı gibi gitmiyor. Değerli hocamızın üretken bir hayatı vardı. O hocaların hocasıydı. Bizde kısa bir süre kaldı ama güzel izler bıraktı. İkindi güneşi gibiydi. İkindi güneşinin süresi kısa ama gölgesi uzun olur. O da öyleydi. Kısa sürede üniversitemizde çok işler yaptı. Onun adını üniversite ve öğrencilerimizle yaşatacağız. Güney Kampüsümüzdeki Konferans Salonumuza onun ismini vereceğiz. Böylece ismini yaşatacağız.”

Törenin ardından Sabuncu, Erenköy Galip Paşa Camii’nde kılınan öğle namazını müteakip, Ümraniye Ihlamurkuyu Mezarlığı’na defnedildi.

Tüm bilim camiasının başı sağ olsun.