Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ TED IV. Uluslararası Eğitim Forumuna katıldı

Abone ol

google news logo
Giriş12 Nisan 2016
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ TED IV. Uluslararası Eğitim Forumuna katıldıTürk Eğitim Derneği tarafından düzenlenen IV. Uluslararası Eğitim Forumu’nda eğitimin geleceği ele alındı. Dünyaca ünlü Kuantum Fizikçi ve Fütürist Michio Kaku’nun yanı sıra çok sayıda önemli ismin katıldığı foruma Üsküdar Üniversitesi Nörobilim Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ da katıldı. Eğitimin değişen dünyadaki yeri, iş dünyasının eğitimden beklentisi, eğitimin geleceği gibi başlıklar ele alındı.

Daha nitelikli bir eğitim sisteminin inşası, değişen eğitim dünyası ve eğitimin geleceği tüm boyutlarıyla Türkiye Eğitim Derneği’nin düzenlediği “Türkiye’nin Geleceğine İnanıyoruz: Geleceği Okuyoruz” konulu IV. Uluslararası Eğitim Forumu’nda tartışıldı.

Foruma, dünyadan ve ülkemizden, alanlarında uzman eğitimcilerin, liderlerin, iş adamlarının ve siyasetçilerin yanı sıra çok sayıda isim katıldı. Katılımcılar arasında bu yıl dünyaca ünlü Kuantum Fizikçi ve Fütürist Michio Kaku da yer aldı.

Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ TED IV. Uluslararası Eğitim Forumuna katıldı 2Etkinlikte, eğitimin değişen dünyadaki yeri, iş dünyasının eğitimden beklentisi, eğitimin geleceği gibi dikkat çekici konular ele alındı.

Foruma Üsküdar Üniversitesi Nörobilim Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ da katıldı. Eğitimin Geleceğinde Nörobilim Çağı ve Yeni Değerler başlıklı panelin moderatörlüğünü TED Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Murat Tarımcılar yararken Tanrıdağ ile birlikte Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Nörolojik Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Turgay Dalkara, Iowa Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü Başkanı, Nörolojik Görüntüleme Konsorsiyumu Direktörü Prof. Dr. Nancy Andreasen de konuşmacı olarak yer aldı.

Tanrıdağ konuşmasında Beyin Temelli Öğrenme ve Gelecek Projeksiyonu başlığında değerlendirmelerde bulundu.