Psikoloji Sohbetleri “online” devam ediyor

Abone ol

google news logo
Giriş21 Nisan 2020
Güncelleme29 Aralık 2021
Psikoloji Sohbetleri “online” devam ediyor

NPİSTANBUL Hastanesi uzmanlarının katılımıyla her ay düzenlenen Psikoloji Sohbetleri, küresel salgın Covid-19 nedeniyle online olarak devam edecek. Online  Psikoloji Sohbetlerinde uzmanlar, katılımcıların merak ettiği sorulara yanıt verecek.

Koronavirüs Covid-19 küresel salgınının getirdiği sosyal izolasyon nedeniyle kaygı, korku gibi psikolojik sorunlar giderek artıyor. Aile içinde ise çatışmalar çıkabiliyor. Öte yandan uzun süre evde kalma zorunluluğu bulunan çocuk ve ergen bireyler için ise aileler farklı sıkıntılar yaşayabiliyor. NPİSTANBUL Hastanesi psikolog, online psikiyatrislerinden oluşan uzman hekimler; yaşanan bu sıkıntıları, merak edilen konuları Online Psikoloji Sohbetleri altında canlı yayında ele alıyor.

İnternet üzerinden dileyen herkes başvuruda bulunabilir

Online Psikoloji Sohbetleri, salgın sürecinde bireylerin hissettiği duyguların bir arada konuşulacağı, uzman görüşleri ile farkındalığı arttırmayı amaçlayan internet üzerinden canlı olarak gerçekleşecek sohbet toplantıları şeklinde düzenleniyor. Dileyen herkes bu toplantılara katılıp canlı yayında sorularını uzmanlara iletebiliyor.

 

 Canlı yayınlar kapalı gruplar şeklinde yapılıyor

 

Koronavirüs Covid-19 salgınının getirdiği sorunlar başta olmak üzere, erişkin ve çocuklarıyla ilgili danışmanlık alma ihtiyacı olan ebeveynler için grup toplantıları şeklinde düzenleniyor. Ücretsiz olarak düzenlenen Online Psikoloji Sohbetleri dışarıya kapalı şekilde, Zoom internet platformu üzerinden belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilecek. Zoom üzerinden planlandığı için de klasik canlı yayınlar gibi herkes tarafından izlenemiyor, kapalı gruplarda gerçekleşiyor.

 Görüşme öncesinde zoom uygulaması hakkında bilmeniz gerekenler...

 

Toplantılar sınırlı kontenjanda düzenleniyor

 

Online Psikoloji Sohbetlerine; dileyen herkes aşağıda yer alan online başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurarak katılabiliyor. Toplantıların verimli bir şekilde geçmesi için belli bir katılım sayısı ile yapılacak her toplantı için, yetişkinlerle ilgili konularda 20 birey, çocuk ergen konularında ise 5 aile olarak kontenjan sınırı bulunuyor. Aşağıdaki formun doldurulmasıyla gerçekleşecek başvurular, uzmanlar tarafından toplantının kontenjan durumu da göz önüne alınarak planlanacak. Bunun ardından katılım talep edilen sohbetin gün ve saati başvuruda bulunan bireylere özel olarak iletilecek.


Psikoloji Sohbetleri “online” Formu için Tıklayınız