Televizyoncu Simge Fıstıkoğlu Üsküdarlı öğrencilerle buluştu…

Abone ol

google news logo
Giriş21 Kasım 2014
Güncelleme10 Nisan 2023

Televizyoncu Simge Fıstıkoğlu Üsküdarlı öğrencilerle buluştu…

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Üniversite Kültürü dersleri kapsamında her hafta Medya dünyasından önemli isimleri öğrencileriyle buluşturuyor. Dersin bu haftaki konuğu ekranların sevilen, deneyimli ve güzel sunucusu Simge Fıstıkoğlu’ydu. Fıstıkoğlu öğrencilere televizyonda sunuculuğu her yönüyle anlattı.

Üsküdar Üniversitesi Nermin Tarhan Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansın konusu “Spikerlik ve sunuculuk” tu. Konuğu ise deneyimli ve güzel televizyon programcısı Simge Fıstıkoğlu idi.

Konferans bu hafta da Üsküdar Üniversitesi Öğretim Görevlisi, Gazeteci-Yazar Yaşar Gürsoy moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasında önemli istatistikler veren, spikerin sahip olması gereken özelliklere dikkat çeken Gürsoy, düzgün-anlaşılır Türkçe kullanımı, genel kültür birikimi ve yabancı dilin bir spikerlik için olması gereken özellikleri olarak sıraladı.

Televizyoncu Simge Fıstıkoğlu Üsküdarlı öğrencilerle buluştu… 2

Yaşanmış bazı canlı yayın kazalarına ilişkin görüntülerin de öğrencilere seyrettirildiği konferansta Fıstıkoğlu, yayın esnasında dikkat edilmesi gereken noktaların altını çizdi.

Mikrofon sizde olduğu ve kameranın her an size gösterebileceğini yayındaki kişinin unutmaması gerektiğini belirten Fıstıkoğlu, programda olan-biten her şeyden sunucunun sorumlu olduğunu söyledi.

Kendisini bugüne kadar spiker veya sunucu olarak değil de televizyoncu, program yapımcısı olarak tanımladığını ifade eden Fıstıkoğlu, televizyoncu olmak isteyenlere önerilerde bulundu.

Öğrencilerle keyifli sohbet gerçekleştiren güzel televizyoncuya program sonunda Üsküdar Üniversitesi Hisseden Adam Heykeli hediye edildi. Heykeli Fıstıkoğlu’na İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İzzet Bozkurt takdim etti.

İletişim öğrencileri programın sonunda Fıstıkoğlu ile toplu fotoğraf çektirdi.

 

Televizyoncu Simge Fıstıkoğlu Üsküdarlı öğrencilerle buluştu… 3