Uluslararası Ofis’ten Önemli Başarı

Abone ol

google news logo
Giriş23 Ocak 2020
Güncelleme29 Aralık 2021
Uluslararası Ofis’ten Önemli BaşarıNPİSTANBUL Hastanesi Uluslararası Ofisi 2020’nin ilk ayında “Uluslararası Sağlık Turizm Belgesi”ni alarak sağlıktaki kalite anlayışını tescil etmiş oldu.

NPİSTANBUL Hastanesi Uluslararası Ofis Yöneticisi, Başhekim Yardımcısı Dr. Hanifi Devrim “Uluslararası Sağlık Turizm Belgesi” için yaptığı açıklamada; ‘’Temmuz 2017’de Uluslararası sağlık turizmi ve turistin sağlığı kapsamında uluslararası düzeyde sunulan sağlık hizmetlerinin asgari hizmet sunum standartlarının belirlenmesi, uluslararası sağlık turizmi hizmetlerinde faaliyet yürütecek sağlık kuruluşları ile aracı kuruluşların yetkilendirilmesi  ve bu faaliyetlerin denetlenmesine ilişkin usul ve esaslar yayınlanan bir yönetmelikle düzenlenmiştir. Bu Yönetmeliğe kurumumuz Bakanlık tarafından denetlenerek Sağlık Turizm faaliyetlerinde bulunabilmeye yetkili kuruluşlar arasına girmiştir. Bu denetim esnasında Sağlık Bakanlığı’nın “Sağlıkta Kalite Değerlendirmesi”nden en az 85 puan almış olması, uluslararası hastalarla iletişim ve bilgi aktarımına uygun altyapı ve otomasyon sistemi ile uygun dillerde web sitesine sahip olması, hizmet verilecek hasta gruplarına uygun yabancı dil yeterliliğine sahip personel istihdamı, yabancı dillerde düzenlenmiş hasta onam formları ve dokümanlarının hazırlanması gibi çok sayıda kritere uygunluk gerekmektedir. Tüm kriterlere uygun şekilde yetki belgesini almaya hak kazanan kurumumuz  uluslararası hastalara en kaliteli ve etkin tedaviyi sunmak yoluyla yüksek hasta memnuniyet oranı ile her geçen gün hasta sayısını artırmaya devam etmeyi hedeflemektedir” dedi.

Referans merkezi

NPİSTANBUL Hastanesi psikiyatri, nöroloji, psikoloji, bağımlılık, beyin sinir ve omurilik cerrahisi, ortopedi ve travmatoloji , fizik tedavi ve rehabilitasyon ,kulak burun boğaz, genel cerrahi gibi branşlarda multidisipliner bir anlayışla 20 yıldır sağlık hizmeti sunuyor.  NPİSTANBUL Hastanesi’nin dünyanın en büyük ve en prestijli sağlık akreditörü olan JCI (Joint Commission International) tarafından denetimi ve bu denetim sonucunda elde ettiği %99’un üzerinde uygunluk skoru bulunuyor.

Uluslararası hastalara kılavuz anlayışı ile hizmet sunuluyor

NPİSTANBUL Hastanesi; uluslararası hastalar için kapsamlı bir kılavuzluk anlayışı ile hizmet sunuyor. Öncelikle danışanların tıbbi raporlarının incelenerek tıbbi ikinci görüş ile tahmini tedavi planı ve ücret bilgisi verilmesi, vize işlemleri desteği,  havalimanı-otel-hastane arası transferler ve konaklama organizasyonu, anadilde tercümanlık hizmetleri, uluslararası sigorta şirketlerine yönelik işlemlerin takibi, ihtiyaç halinde hava ambulansı organizasyonu gibi kişiselleştirilmiş hizmet olanakları ile yüksek memnuniyet hedefi ile çalışmalarını sürdürüyor.