Üsküdar Üniversitesi İşbirliği için Nottingham Trent Üniversitesi’ni gezdi

Abone ol

google news logo
Giriş22 Nisan 2015
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi İşbirliği için Nottingham Trent Üniversitesi’ni gezdiÜsküdar Üniversitesi, Uluslararası düzeyde Üniversiteler ile işbirliği çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda İngiltere’de bulunan Nottingham Trent Üniversitesini ziyaret etti. İşbirliği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Dünyanın ilk 500 üniversitesi olma idealiyle çalışmalarını sürdüren Üsküdar Üniversitesi Uluslararası Üniversitelerle de işbirliği çalışmaları yapıyor.

Bu kapsamda Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Konuk ve Uluslararası İlişkiler Direktörü Öğr. Gör. Emre Üçsular İngiltere’nin önemli üniversitelerinden biri olan Nottingham Trent University’i ziyaret etti.

Üniversitenin Fen ve Teknoloji Fakültesini gezen, Rektör yardımcıları ile görüşen Konuk ve Üçsular, ortak projeler ve çalışmalar, öğrenci değişimi, hoca değişimi, bilimsel çalışmalar gibi birçok konuda işbirliğini konuştu.

Bu kapsamda ilk işbirliği öğrenci stajyerliği konusunda sağlandı. Üsküdar Üniversitesi öğrencilerinden bir grup, kanser araştırma ünitesinde, genomiks, proteomiks, metabolomiks, biyokimya ve spor laboratuvarlarında, hücre kültürü gibi laboratuvarlarda staj yapacak. 

Üsküdar Üniversitesi İşbirliği için Nottingham Trent Üniversitesi’ni gezdi 2