Üsküdar Üniversitesi öğrencisi “diyabet” projesiyle birinci oldu.

Abone ol

google news logo
Giriş04 Aralık 2015
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerin projeleriyle katıldığı “Sen Bul Diyabet Kolaylaşsın” projesinde Üsküdar Üniversitesi öğrencisi Emre Uzunhan, Geleceğe sağlıklı Adımlar Projesi” ile servis kategorisinde birinci seçildi.

Diyabet alanında geliştirdiği çözüm ve tedavi yöntemleri ile lider konumda olan Sanofi, üniversite öğrencileri arasında bu yıl ikinci kez “Sen Bul Diyabet Kolaylaşsın” isimli proje yarışması düzenledi.

Üsküdar Üniversitesi öğrencisi birinci oldu

Diyabetli hastaların hayatlarını kolaylaştıracak fikirler üretilmesi amacıyla yapılan yarışmada Üsküdar Üniversitesi Perfüzyon Teknikleri Programı öğrencisi Emre Uzunhan, hazırladığı projesi ile servis kategorisinde birinci oldu.

“Geleceğe Sağlıklı Adımlar”

Üsküdar Üniversitesi öğrencisi Emre Uzunhan ve Ege Üniversitesi öğrencisi Engin Can Yıldız ortak olarak geliştirdikleri proje, diyabetli hastalarla birlikte potansiyel diyabet hastaları ve tüm bireyleri diyabet hakkında bilinçlendirmek ve hastalığın kontrol altında tutulduğu takdirde sağlıklı bir yaşam sürmenin mümkün olduğunu göstermeyi amaçlıyor.

Üsküdar Üniversitesi öğrencisi Emre Uzunhan, Ege Üniversitesi öğrencisi Engin Can Yıldız ile beraber geliştirdikleri “Geleceğe sağlıklı Adımlar Projesi” ile 20’şer bin TL’lik ödülü de kazandı.

Uygulama insülin saatlerini, hekim randevularını hatırlatıyor!

Türkiye’de diyabet ile ilgili halkın bilinçlenme oranının % 27 olduğunu, bu kesimin de ya diyabet hastası ya da çevresinde bir diyabetli olan kişilerden oluştuğuna dikkat çeken Uzunhan, bu konuda farkındalık oluşturmak adına proje oluşturduklarını söyledi. Bu kapsamda Diyabetle Yaşam Merkezi oluşturmayı hedeflediklerini belirten Uzunhan, merkezde hastaların şeker ölçümleri, tansiyon, diyabet hakkında eğitim çalışmaları yürütmeyi amaçladıklarını kaydetti. Oluşturdukları mobil uygulamada dia sosyal ve dia frend sekmeleri olduğunu ifade eden Uzunhan, uygulamanın kişiye insülin saatleri ve hekim randevularını da hatırlattığını söyledi. 

Üsküdar Üniversitesi öğrencisi “diyabet” projesiyle birinci oldu.

Üsküdar Üniversitesi öğrencisi “diyabet” projesiyle birinci oldu. 2