Üsküdar Üniversitesi Türkiye’ye model olacak bir projeyi daha hayata geçiriyor

Abone ol

google news logo
Giriş13 Mart 2014
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Eğitimin geliştirilmesi adına İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliğini sürdüren Üsküdar Üniversitesi yeni bir protokol daha imzaladı. İstanbul genelinde “Mezuniyet Öncesi Eğitimi Geliştirme ve Aile Destek Eğitimi Projesi” başlıklı projenin amacı, İstanbul’da Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda eğitim gören özel gereksinimli çocukların, ailelerine desteği kapsıyor.

Üsküdar Üniversitesi Türkiye’ye model olacak bir projeyi daha hayata geçiriyor

Üsküdar Üniversitesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında gerçekleştirilen protokol Nermin Tarhan Konferans Salonunda imzalandı.

İstanbul genelinde uygulanacak “Mezuniyet Öncesi Eğitimi Geliştirme ve Aile Destek Eğitimi Projesi” adı proje ile Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda eğitim alan 0-17 yaş özel gereksinimli çocukların, ailelerine destek eğitimi hedefleniyor.

İlk etapta İstanbul, sonrasında da tüm Türkiye’ye yaygınlaştırılması planlanan proje ile aynı zamanda okul-işyeri işbirliğine dayalı öğrenci yetiştirme programının geliştirilmesi de amaçlanıyor. Protokol Mart 2014-Haziran 2015 tarihleri arasını kapsıyor.