Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesi Köln’de…

Abone ol

google news logo
Giriş23 Haziran 2016
Güncelleme10 Nisan 2023

Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesi Köln’de…Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesi,  Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımıza danışmanlık yapmak üzere girişimlerini tamamladı.  Bu kapsamda Almanya’nın Köln kentinde hem eğitim hem de sağlık alanında danışmanlık hizmeti sunacağı merkezi Eylül ayında hayata geçirecek. Üniversite-Hastane, öncesinde Köln’de yaşayan vatandaşlarımızla ilk buluşmayı Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Merkezi’nin organize ettiği iftar yemeğinde gerçekleştirecek. 

Davranış bilimleri ve sağlık alanında birçok ilke, önemli projelere imza atan, beyin hastalıklarının tanı ve tedavisinde çığır açan çalışmaları yürüten Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesi eğitim-sağlık alanında sunduğu hizmetlerini uluslararası arenaya taşıyor. Bu kapsamda ilk girişimini Almanya’nın Köln kentinde gerçekleştiriyor. Almanya’da yaşayan vatandaşlarımız için davranış bilimleri alanında eğitim veÜsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesi Köln’de… 2 sağlıkta danışmanlık vermek üzere Eylül ayında merkezini faaliyete geçirmeye hazırlanıyor. Merkez ile “Yeni gençliğe yeni çözümler” eğitim ve sağlıkta uluslararasılaşma hedefleniyor.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Merkezi(DİTİB)’nin düzenlediği organizasyonlar kapsamında 24 Haziran 2016 Cuma akşamı yapılacak iftar yemeğinin ev sahipliğini Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesi üstlenecek. Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesi iftar yemeğinde yaklaşık 2000 davetliye çalışmaları hakkında bilgi verecek. Üsküdar Üniversitesi Rektörü ve NPİSTANBUL Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile beraberinde her iki kurumun yöneticileri Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Başbakanı Hannelore Kraft, bakanları, milletvekilleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile birebir temaslarda bulunacak.

Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesi heyeti olarak; “Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Mütevelli Heyeti Başkanı Furkan Tarhan, İDER Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tarhan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Konuk, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zelka, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar Sur, Rektör Danışmanı/PAMER Müdürü Doç. Dr. Merve Kavakçı, Rektör Danışmanı/ÖYEMER Müdürü Halide İncekara, NPİSTANBUL Psikiyatri Hizmetleri Koordinatörü Dr. Semra Baripoğlu, Genel Sekreter Selçuk Uysaler, Uluslararası İlişkiler Direktörü Emre Üçsular, NPİSTANBUL Kurumsal İletişim Yöneticisi Simge Yıldırım Yurğa ve Almanya Temsilcisi Öznur Özcan Yıldırım” yer alacak.