Üsküdar Üniversitesi’nde Öğrenci-Aile Eğitim Koçluğu eğitimi

Abone ol

google news logo
Giriş31 Aralık 2015
Güncelleme10 Nisan 2023
0

Üsküdar Üniversitesi’nde Öğrenci-Aile Eğitim Koçluğu eğitimi

Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÜSEM) bünyesinde Öğrenci-Aile Eğitim Koçluğu Sertifika Programı başlıyor. Huzurlu yaşam koçu Gökhan Akar ve uzman psikolog Yücel Sezer tarafından verilecek eğitimlerde aile içi iletişim, öfke ve stres yönetimi ve bağımlılık ve olası durumlarla baş etme yöntemleri anlatılacak.

Aile içi iletişimi güçlendirmek, çocuklarla ebeveynler arasındaki iletişimi sağlamak ve belli dönemlerde ortaya çıkan çatışmaların önüne geçmek amacıyla çalışmalar yürüten Öğrenci-Aile Eğitim Koçluğu günümüzün en ihtiyaç duyulan alanlarından biri olarak dikkat çekiyor.

Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÜSEM) bünyesinde Öğrenci-Aile Eğitim Koçluğu Sertifika Programı başlıyor. Ön lisans ve lisans mezunlarının katılabileceği eğitim programı 09-10 Ocak 2016 ve 16-17 Ocak 2016 tarihlerinde başlayacak.

Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecek eğitim programı 4 gün boyunca 32 saat olarak düzenlenecek. Huzurlu yaşam koçu Gökhan Akar ve uzman psikolog Yücel Sezer tarafından verilecek eğitimlerde mentörlük/ koçluk kimlere uygulanabilir, bütünsel dinleme ve empati kurma, ailede paylaşılmış koçluk ve değerler sistemi, etkili anne-baba nasıl olmalı, aile ile iletişim çatışmalarının yönetimi, çocuk ve ergenlerde uygulanan koçluk modelleri, sınav kaygısıyla baş etmek, bağımlılık ve olası durumlarla baş etme gibi konular ele alınacak.